Список новин

Положення про тендерний комітет та уповноважену особу з урахуванням Закону України «Про публічні закупівлі» у новій редакції.

Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» визначила декілька шляхів організації публічних закупівель:
• Утворення тендерного комітету;
• Покладення обов’язків на Уповноважену особу
• Здійснення закупівель через ЦЗО.

Найбільші зміни торкнулися уповноважених осіб та, звичайно, вони мають бути відображені в Положенні про уповноважену особу. Так, уповноважена особа визначається або призначається замовником одним із таких способів:
• шляхом введення до штатного розпису нової посади;
• шляхом підписання трудової угоди;
• шляхом покладення на штатного працівника додаткової роботи із додатковою оплатою.

Важливо! Уповноважена особа не може бути залучена на підставі договору про надання послуг, тобто, шляхом укладення цивільно-правової угоди.

Замовник має право покласти обов’язки по здійсненню закупівель як на декілька уповноважених осіб, так і на декілька тендерних комітетів. Однак, кожен із них має бути відповідальним за організацію та проведення конкретних процедур закупівель. Окрім того, якщо Замовник призначив декілька уповноважених осіб, своїм рішенням він має розділити їх повноваження.
Не забувайте, що уповноваженою особою має право бути лише особа із вищою освітою. При цьому, не важливо яка саме освіта. В той же час, закон надає рекомендацію: економічна або юридична.
Мабуть, всі чули і про проходження тестування уповноваженими особами. Проте, на даний час таке тестування не розроблено. Однак, до 01.01.2022 року уповноважені особи мають пройти тестування своїх знань. Сподіваємось, до того часу буде розроблений механізм та порядок проходження перевірки знань.
Для здійснення закупівель уповноважена особа має право залучити інших працівників. Це може відбуватись за рішенням Замовника. Наприклад, такі працівники можуть допомогти у розробці тендерної документації, особливо в технічній частині.

Нагадаємо Вам, що тендерний комітет має право діяти лише до 1 січня 2022 року.
Проводити спрощені закупівлі з 19 квітня має право лише уповноважена особа.

З урахуванням зазначених та інших змін до Закону, наші спеціалісти розробили для Вас нові  положення про тендерний комітет та уповноважену особу .
Радимо всім Замовникам, хто ще діє на підставі старих положень, найближчим часом затвердити нові та діяти вже за оновленими правилами.

 

Список новин