Список новин

Про зазначення бенефіціара в закупівлях по COVID-19. А також про інші невирішені питання щодо інформації про бенефіціара Учасника.

Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 20 березня 2020 р. № 225 було встановлено, що Уповноважена особа (до речі, нагадаємо, що лише уповноважена особа має право проводити закупівлі по COVID-19) забезпечує публікацію на Prozorro інформацію про бенефіціара.

Що це означає? Уповноважена особа при публікації звіту про договір про закупівлю, (з позначкою COVID-19), повинна внести відомості про бенефіціара юридичної особи, з якою був укладений договір.

Для більш детального роз’яснення 7 липня 2020 року МЕРТУ на своєму офіційному сайті опублікувало лист, яким повідомлено, що технічна реалізація зазначення інформації про бенефіціара є технічно можливою ще з 17 червня 2020 року.

Інформацію про кінцевого бенефіціара не потрібно запитувати у Постачальника, з яким укладено договір. Вся інформація є доступною у відкритому доступі (ЄДР).

Також, у разу відсутності інформації про бенефіціара у реєстрі допускається залишення поля незаповненим. Якщо у ЄДР зазначена причина відсутності, то ДП «ПРОЗОРРО» рекомендує зазначити таку підставу.

Однак, невирішеним питанням залишилось наступне:

Станом на сьогодні в реєстрі відсутні відомості про бенефіціара щодо багатьох підприємств. Тобто, суті, такі підприємства не відповідають вимогам п.9  ч.2 ст. 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” (далі – Закон). І чи має право Замовник укласти договір із таким Учасником?

Чому склалась така ситуація?  П.9  ч.2 ст. 9 Закону зазнав певних змін та він вже не містить положення, що у разі якщо засновниками юридичної особи є фізичні особи, які є бенефіціарами, відомості про бенефіціара не подаються.

Тобто, навіть якщо засновником юридичної особи є фізична особа – відомості про бенефіціара мають міститись в реєстрі.

Окрім того, Закон визначає яку саме інформацію повинен містити Реєстр: ПІБ, серія та № паспорта, РНОКПП та інше.

Відповідно до ч. 4 Перехідних та прикінцевих положень Закону №361-ІХ визначено, що інформація про бенефіціара подається протягом 3 місяців з дня набрання чинності НПА, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Наразі такий НПА не прийнятий. Тобто, подати належну інформацію реєстратору неможливо.

І це при тому, що є обов’язок Замовника відхилити Учасника при відсутності інформації про бенефіціара в реєстрі.

 

Відхиляти чи не відхиляти? Ось в чому питання.

Пояснень з цього приводу, нажаль, ще немає.

Список новин