Список новин

Prozorro встановили заборону на дозавантаження документів учасниками в період після аукціону і до повідомлення про намір

Мабуть, кожен стикався із вимогою тендерної документації, коли Замовник вимагає від Учасників дозавантажити в електронну систему закупівель документ після аукціону, але до визначення переможця. Наприклад, часто зустрічалась вимога про надання оновленої цінової пропозиції, приведеної у відповідність за результатами аукціону. І що ж робили Замовники, якщо Учасник не надавав? Відхиляли таку тендерну пропозицію.

Практика оскарження була на стороні Учасників. Чому так?
Закон встановлює, що тендерна пропозиція подається саме на етапі подання тендерних пропозицій.  Етап після аукціону – це не етап подання тендерних пропозицій. А тому, документи, дозавантажені після аукціону не є частиною тендерної пропозицій. Як наслідок, Замовник не має права відхилити пропозицію Учасника через відсутність або невідповідність документів, поданих після аукціону.

Відхилити тендерну пропозицію можна на підставі її невідповідності саме умовам тендерної документації. Оскільки, наприклад, цінова пропозиція, приведена у відповідність за результатами аукціону не є частиною тендерної пропозиції, то і відхилити саму пропозицію Учасника через відсутність цього документа Замовник не має права.

Сама вимога Замовників про надання документів після проведення аукціону і до публікації повідомлення про намір суперечила вимогам Закону України «Про публічні закупівлі».

І от тепер, з 14.05.2020 року у PROZORRO встановлено обмеження для Учасників на дозавантаження у систему документів після аукціону і до публікації Замовником повідомлення про намір.

            Учасники мають право дозавантажити документи у двох випадках:

  • за правилами «24 години на виправлення помилок»;
  • надання документів Переможцем, підтверджуючих відсутність підстав для відмови в участі у закупівлі за статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Звичайно, все це є позитивною новиною, оскільки PROZORRO таким чином сприяє здійсненню Замовниками лише законних дій. Однак, не всі Замовники, хто вимагав такі документи будуть із цим ознайомлені. Саме тому, скоріш за все, приймуть рішення про відхилення тендерної пропозиції через відсутність у часника дозавантажениз документів. Але вихід завжди ж – оскарження в Антимонопольному комітеті України.

 

UA-Tenders. Будь в курсі закупівельних новин.

 

 

Список новин